пʼятниця, 29 січня 2021 р.

 

                     Коли стають до зброї діти,                                              народ цей – не перемогти                           

          103 роки тому, 29 січня 1918 року,невдовзі після проголошення незалежності Української Народної Республіки, молоді українці з Першої Київської юнацької школи  ім. Богдана Хмельницького, Політичного студентського куреня Січових Стрільців, студенти київських вищих навчальних закладів та гімназисти старших класів на кілька днів зупинили просування на Київ московсько-більшовицького війська. Бій під Крутами стався за 130 кілометрів від Києва і тривав п’ять годин. 27 юнаків потрапили після бою в полон до більшовиків і були страчені. В цей день ми вшановуємо героїзм української молоді, справжніх патріотів, які загинули в нерівному бою, виборюючи українську державність.                                                                 Минуть роки, століття…Та пам’ять про юнаків, які загинули під Крутами, не зникне повік. Адже без неї немає історії, немає народу, немає країни.

                                      





 

              Таїна величі Павла Тичини

        27 січня 2021 року виповнилось 130 років від дня народження відомого українського поета, перекладача, публіциста, громадського діяча Павла Григоровича Тичини. Це геніальний поет. Його витончені й оригінальні вірші з особливою, лише йому притаманною ритмікою, стали шедеврами світової поезії.          До цієї дати в бібліотеці була організована виставка – портрет «Таїна величі Павла Тичини».   





четвер, 28 січня 2021 р.

 

               Голокост – пером на серці людства

                     Голокост – це події, пов’язані з великими людськими втратами. І чим дальше від нас події єврейської катастрофи 1933- 1945 років, тим більше мужності потрібно, щоб пам’ятати про загибель шести мільйонів євреїв і мільйонів інших людей, убитих за те, що вони були цигани, або слов’яни, по іншому мислячі,або військовополонені...                                                                                                          Хай навічно збережкться пам’ть про страждання і катування мільйонів вбитих дітей, жінок, старих. Хай світла пам’ять замучених буде грізною престорогою добра, хай попіл спалених стукає у серця живих та закликає до братерства людей.

                                               


      

вівторок, 26 січня 2021 р.

 

              Таємничий світ Гофмана 

       24 січня 2016 року минає 240 років від дня народження Ернста Теодора Амадея Гофмана. Більшості він відомий як письменник – казкар, автор «Крихітка Цахеса» та «Лускунчика та Мишачого короля».  В його душі завжди жило мистецтво. Він був автором першої німецької романтичної опери, диригентом, професійним музичним критиком, театральним декоратором, письменником, музикантом, графіком, а також  - блискучим юристом. У кожній галузі, за яку брався, Гофман виявляв високий професіоналізм.

                                                 



                                   


 

пʼятниця, 22 січня 2021 р.

 

Лунає пісня солов’їна і вітер віє степовий,                   Моя соборна Україна знов зустрічає день новий

        В історії становлення незалежної України особливе місце займає 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Ця дата ввійшла до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України.                                           Для користувачів в бібліотеці відкрита викладка книг, присвячена цій події.

                                                          


 

 

           Журавка з подільського жита

        6 січня минає 80 років від дня народження  української поетеси, заслуженого діяча мистецтв України Ганни Танасівни Чубач.                                                                     Народилася поетеса на Поділлі в хліборобській родині. Вона є авторкою дванадцяти поетичних збірок. Її слово звучить емоційно і щиро. Відчуття Батьківщини виростає з живого образу рідного подільського села. Ганна Чубач – авторка  багатьох дитячих віршів.                                                                                            «В сучасній українській поезії Ганна Чубач – природний лірик кохання, з найбагатших. У ліриці кохання, інтимній ліриці відчуваєш правду жіночого серця».                                                                                                                                                                                                                                                   Іван Дзюба

                                                                     


                                                      

 

 

  Зимові свята – історія та традиції в книжках

      Українські народні свята та обряди – одне з найдорожчих національних надбань. У багатьох прикметах, прислів’ях, приказках, піснях та іграх втілюється досвід та мудрість, духовне багатство українського народу. Зима багата на свята. Це Різдво, Новий рік, Маланки, Василя, Водохреще – найулюбленіші зимові свята, пов’язані з неодмінними сподіваннями кожної родини на щастя і добробут. Ці свята багаті на традиції, в цей час діти та дорослі обмінюються подарунками, колядують, щедрують, йдуть до храму святити воду.

                                                                 





вівторок, 19 січня 2021 р.


          Життя громади   в  умовах карантину

                                (2020 рік)

            Сьогодні виклик часу зобов’язує людей бути свідомими та відповідальними за своє життя та життя оточуючих.  Розуміючи відповідальність за життя своїх громадян  сільський голова Оксана Чекотун та працівники сільської ради ведуть роботу по запровадженню та дотриманню карантинних заходів на території громади. Для цього проводиться дезинфекція та обробка  приміщень ДНЗ, школи, клубу, бібліотеки, сільської ради, медичної  амбулаторії.   Жителі громади, в переважній більшості, ставляться до ситуації з розумінням і відповідальністю.





          Для вирішення нагальних питань життєдіяльності громади на протязі року скликалися  сесії сільської ради.


                                                                                                           
             Не зважаючи на ситуацію, яка склалася в країні, життя громади триває. Проводяться заходи по благоустрою та прибиранню територій, посадка фруктових
дерев в сільському садку, ялинок обабіч дороги, посадка квітів біля установ та в парку, розчистка та облаштування Бонькової криниці, установка та облаштування
вуличних спортивних тренажерів в парку для занять спортом дітей, молоді та дорослих.  
                                                           
 
                        





                        

                 Поданий проект до участі в сімнадцятому  обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад у Вінницькій області «Освітлення вулиць – запорука безпеки життєдіяльності громадян», мета якого – забезпечення функціонування освітлення вуличної мережі в селі Чернятинці. Поданий проект  до участі в четвертому районному конкурсі проектів розвитку територіальних громад у Хмільницькому районі «Дитинство -  крок у майбутнє», мета якого – ремонт в ДНЗ села Пустовійти.  Цей проект став переможцем конкурсу.                                                                  9 травня людство відзначає День Перемоги. В умовах карантину масові заходи заборонені, але це не заважає вшанувати пам’ять тих, здобув перемогу над нацизмом. В цей день сільський голова Оксана Чекотун та бібліотекар Лідія Дімітрова поклали квіти до пам’ятника воїнам-односельчанам, які загинули в роки другої світової війни, до могил воїнів, які загинули при визволенні наших сіл та до могили Василя Івановича Сердюка, ветерана війни, який помер в березні цього року.  
                                                        
                                                                                      




           За умов дотримання карантину в бібліотеці були відкриті тематичні книжкові виставки, виставки-застереження, виставки- огляди, виставки до пам’ятних дат. 
                                                                 





              23 липня з робочим візитом в нашу громаду завітали голова Хмільницької районної ради Максим Мазурик та заступник голови Хмільницької районної ради Юрій Шевченко. Вони перевірили хід виконання робіт в рамках проекту «Дитинство – крок в майбутнє». 
                                                               

                     З метою обізнаності власників паїв та користувачів земельних ділянок щодо прав на землю 28 вересня директор Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олександр Комар спільно з працівниками центру та  працівниками Хмільницького бюро правової допомоги здійснили прийом  та консультували жителів сіл Пустовійти, Зозулинці та Чернятинці.Також провели консультації з сільським головою Оксаною Чекотун, колективами ДНЗ та школи.  
                                                                   



                  У вересні після карантину  відновив роботу дитячий дошкільний заклад.
     

                  
 З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України 14 жовтня відзначається День захисника України. В цей день бібліотекар та працівники сільської ради привітали та подякували учасникам бойових дій нашої територіальної громади. А також вручили їм  грошову допомогу.                                                                                                                                                 


                  В рамках проекта «Сто тисяч книжок» при партнерстві з компанією Нова пошта та благодійним фондом «Фундація Дарини Жолдак» КЗ «Хмільницька районна дитяча бібліотека» подарувала бібліотеці цікаві книги для дітей.

                  Наша громада приєдналась до обласного флешмобу, присвяченому Дню української хустки.                                                                                                                                  


 
                  Насичений подіями рік добігає кінця, наступає довгоочікувана казкова пора, коли дива стають реальністю. Святий Миколай спустився з небес, щоб нагородити дітей за їх добрі вчинки. Магічної ночі з нетерпінням чекають діти, адже Чудотворець підготував подарунки для них. З нетерпінням цього свята чекали і вихованці ДНЗ. Для них був проведений дитячий ранок «Чудотворцю Миколай, ти усіх оберігай».