пʼятниця, 24 лютого 2017 р.



                 Гуманітарна допомога

              Наша територіальна громада прийняла активну участь у зборі гуманітарної допомоги для жителів міста Авдіївка Донецької області.
           Для потреб жителів було зібрано крупи, макарони, «мівіна», консерви, хліб, печиво, а також свічки, сирники, теплий одяг.
           Сільська рада висловлює вдячність небайдужим жителям громади, а також приватним підприємцям Віктору Калачику, Валентині Крамар, Івану Найчуку, Катерині Шубіній

                                                                       

    Під Крутами пішли у безсмертя

                     Триста їх, як цвіт рясний, весняний,
                     В снігових заметах залягло.
                     В їх серцях одне палке бажання
                     В лютий холод полум‘ям цвіло.
           В сільській бібліотеці пройшла історична година «Під Крутами пішли у безсмертя». Бібліотекар розповіла, що український народ щороку вшановує пам‘ять трьохсот молодих бійців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості українській державі й національній ідеї. Ця битва-символ нескореного духу нашої держави. Трагічна загибель студентського куреня стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну.
            Користувачі з великою цікавістю слухали про подвиг українських юнаків, який є символом національної честі.
                                                                           




                                                  Злочин проти людства

             27 січня в усьому світі відзначають День пам‘яті жертв Голокосту.
   З цієї нагоди в бібліотеці пройшла  інформаційна година «Злочин проти людства».
             У вступному слові бібліотекар розповіла, що 27 січня 1945 року було звільнено від фашистів найбільший гітлерівський табір Освенцім. Всього в таборах смерті було знищено шість мільйонів євреїв і мільйон людей інших національностей. Для України сумним символом голокосту є Бабин яр. Під час Другої Світової війни фашисти використовували це урочище як місце масових розстрлів.
             То ж хай навічно збережеться пам‘ять про закатованих. Нехай це буде грізною пересторогою добра, хай попіл спалених ступає в серця живих та закликає до братерства людей і народів.
                                                                                   

четвер, 23 лютого 2017 р.


Права громадян – турбота держави

              В рамках надання населенню безоплатної правової допомоги в Пустовійтівську сільську раду завітала заступник начальника Хмільницького бюро вторинної правової допомоги Ганна Мариніч.
              Був підписаний меморандум про співпрацю між Пустовійтівською сільською радою та бюро правової допомоги.
              Разом з сільським головою Оксаною Чекотун Ганна Вікторівна провела прийом громадян в селі Чернятинці та дала відповіді на всі правові питання, з якими звернулися більше десяти жителів села.
              Ганна Мариніч проконсультувала бібліотекаря Лідію Дімітрову та передала для бібліотеки брошури з правових питань.
                                                               



   Нас не роз‘єднати, як не спинити течії Дніпра

              22 січня 1919 року знаменна та визначна дата в українській історії. Тоді в Києві, на Софіївській площі, було проголошено договір про возз‘єднання в соборну самостійну державу Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Тисячі людей, затамували подих, вслухалися в величні слова документа, що отримав назву «Акт Злуки». Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України.
           Безкомпромісна боротьба за єдину українську державу триває і сьогодні. Соборність українських земель тримається на соборності наших душ, а це найголовніша складова національних дій.
           Про це розповіла бібліотекар, провівши у бібліотеці для користувачів інформаційну годину «Нас не роз‘єднати, як не спинити течії Дніпра».
            В Зозулинецькій ЗШ був проведений історичний урок «Соборність українського духу».
                                                     



Водохреща – свято зцілення та оновлення.

               Ось і надходять до свого завершення Святки, зимові свята.
Фіналом усіх святкувань вважають Водохреща. Цей день дуже особливий, починаючи з вечора 18 січня і закінчуючи купанням в ополонці.
         У народі кажуть, що в ніч на 19 січня відкривається небо, небесна брама. І якщо щиро – щиро чогось забажати, то це обов’язково здійсниться. Бог неодмінно почує твоє бажання.
         Напередодні свята Водохреща небайдужі жителі села Пустовійти, з ініціативи Віталія Рижука та Максима Желіби, вирізали на ставу ополонку та льодового хреста
                                                           


                                                                 
         19 січня відбулося освячення води, яке провів настоятель храму «Святого Івана Богослова» отець Олег.
                                                      



         Ну, і яке Водохреще без купання в ополонці. Лише найвідважніші можуть наважитися в лютий мороз зануритися в холодну воду, а їх було більше десятка. Вважаю що таким чином можна очиститися від гріхів, заздрості і поганих думок. Вода в цей день має надзвичайні цілющі властивості вод з ріки Йордан. Здавна в цей день такою водою освячували оселі, проганяючи все зле і нечисте з домівок.
                                                                          
                                                             
                                                             


                                        Проблеми громади вирішуємо разом   

                        Однією із найактуальніших проблем, яка потребує негайного вирішення, для нашої громади є проблема водопостачання. Уже два роки поспіль в літньо-осінній період жителі сіл Пустовійти та Зозулинці потерпають від нестачі води.
                 З цього приводу, з ініціативи сільського голови Оксани Чекотун, в селах пройшли сходки громадян, на яких вирішили провести централізований водогін
                                                                  


                  На вирішення цієї проблеми районна рада виділила 240  тисяч гривень. За рахунок цих грошей була виготовлена проектно-кошторисна документація та закуплено частину матеріалів. Решту коштів громада вирішила зібрати самостійно та просити допомоги у спонсорів.
                І ось знову жителі сіл зібрались на сходку, де організували кооператив та обрали членів кооперативу, які будуть займатися збором коштів та організацією проведення водогону.
                                                            




середа, 22 лютого 2017 р.




                 Щедрик, щедрик, щедрівочка…

            Вечір напередодні старого Нового року називають щедрим, або святом Меланки. Знаменитий він тим , що цього дня, за давніми традиціями, щедрують, заходячи до осель та бажають господарям щасливого року.
          В Пустовійтівській територіальній громаді уже стало традицією вітати жителів з новорічними святами.
                                                             


          В цей день учасники вокального ансамблю «Горлиця» Пустовійтівського сільського клубу привітали жителів сіл Пустовійти і Зозулинці з Новим роком та Різдвом Христовим.